Dopadové plochy

Bezpečnost je na prvním místě, důležité jsou proto také dopadové plochy, které svými vlastnostmi a materiálem
tlumí pády dětí. Výška pádu u každé sestavy nebo prvku je počítána dle výšky místa, z něhož může dítě
spadnout. Jedná se o tzv. kritickou výšku pádu. Nabízíme snadné a efektivní použití dopadových ploch na
venkovních herních plochách dětských hřišť. Vybudování dopadové plochy není nutné u každého prvku. V případě výšky pádu do  postačí travnatý povrch.

KAČÍREK

Dopadová plocha z přírodního kameniva frakce (2–8 mm), které se získává praním a tříděním říčního štěrkopísku. Malé hladké kulaté oblázky.

Dopadová plocha kačírek

 

ZATRAVŇOVACÍ DESKY GRASS

Velice komfortní, na instalaci nenáročná zámková zatravňovací deska, splňující normu EN 1177 – pro veřejný sektor, pro kritickou výšku pádu do 3 metrů. Unikátní zámková zatravňovací rohož je vyrobena z velmi odolného materiálu šetrného k životnímu prostředí. Rohož obsahuje zpomalovač hoření, a je tak odolná vůči vandalismu. Tlumí nárazy při dopadu, zabraňuje uklouznutí a chrání travní drn proti vydření. Při instalaci nedojde k narušení travního drnu, trávník tedy ve velmi rychlém čase proroste dlaždicemi a lze jej snadno udržovat sekáním sekačkou.

Dopadová plocha Grass

 

PRYŽOVÉ DESKY

Dopadové plochy z pryže se mohou využít i na konkrétní sportovní místa – např. u doskočiště skoku dalekého. Základní barevné provedení je v černé, červené a zelené barvě. Výrobky jsou atestovány na pád dítěte z výšky 1,1 m – 2,8 m dle síly desky. Dopadová plocha splňuje normu ČSN EN 1177.

Dopadová plocha Pryžové desky

 

LITÁ PRYŽ

Hřiště může být složené z různých barev tak, aby oddělovaly jednotlivé sektory hřiště. Můžeme použít i různé mixy barev, kdy se v různých poměrech míchají dvě i více barevných granulátů, které hřiště ozvláštní. Vzniká tak mozaikový efekt. Do plochy je možné instalovat různé ploché motivy z plně barevného granulátu. Taktéž je možnost hřiště plasticky tvarovat. Pomocí široké palety barev lze vytvářet různobarevné efekty a pomocí šablon také obrazce. Oproti gumovým dlaždicím nevytváří viditelné spoje. Povrch je monolit. Při pádu je měkký, neklouže a nenamrzá, snadno čistitelný, zdravotně nezávadný, snadno viditelné cizí předměty, vodě propustný, odolný vůči běžným chemikáliím. Díky tomu, že jde o monolit, se povrchu drží méně nečistot a je nižší nebezpečí zanesení plevelu do povrchu.

Dopadová plocha Litá pryž

 

 

MONOTREND s.r.o.
Jamné 34
666 01 Tišnov
 
mob.: 722 957 878
tel.: 565 381 355
 
e-mail: info@monotrend.cz
web: www.monotrend.cz
 
IČ: 29320313
DIČ: CZ29320313
 

Přihlášení